Reggae w Stodole 2013 – Natural Mystic

Kolejną kapelą, która zagra na tegorocznej edycji Reggae w Stodole jest sosnowiecka formacja Natural Mystic.

Zespół powstał w Sosnowcu w 2001 roku. Grupa występuje najczęściej w dziewięcioosobowym składzie. Ciekawe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim nie standardowe instrumentarium: kontrabas, akordeon, gitary akustyczne, sekcja dęta i dwa wokale: męski i żeński. Efekt jest piorunujący! żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, którą zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina.

naturalmystic_2

 

 

 

 

 

W ciągu 13 lat swojej działalności zespól zagrał niezliczoną ilość koncertów. Występował na największych festiwalach w Polsce, takich jak: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal w Toruniu, Reggae Na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim i wielu innych.

naturalmystic_1

 

 

 

 

 

 

Grupa ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: Quasi-Milieu i wydaną pod mecenatem Miasta Sosnowca w 2011 r. płytę Full Steam Ahead, cieszącą się bardzo dobrym przyjęciem na rynku. Ten ostatni zawiera dźwięki wywodzące się z inspiracji muzyką reggae, ale śmiało wykraczają poza jej ramy. Znajdziemy, tutaj elementy folku, country, drum’n’bassu, a nawet tanga. Singlowy utwór z płyty – „Siebie Masz Mniej” doczekał się świetnego klipu, utrzymanego w nieco baśniowej, steampunkowej stylistyce: oficjalne wideo. Do tej stylistyki nawiązuje też strona graficzna albumu.

Zapraszamy również do posłuchania innego utworu z tej płyty – „Throne Gone Down”.

Zespół wystąpi w Kobiórze po raz pierwszy.