Pobiegli bez celu po raz trzeci!

zwycięzcaW słoneczne, ostatnie sobotnie przedpołudnie letnich wakacji 141 biegaczek i biegaczy i 16 osób uprawiających nordic walking wystartowało w trzeciej już edycji amatorskiego Kobiórskiego Biegu Bez Celu. Tegoroczna edycja, jak zwykle zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, dzięki wsparciu firmy Regatta, odbyła się pod hasłem Rusz się z Regatta.

Tradycyjnie 10-kilometrowa trasa biegu wiodła leśnymi duktami pięknych kobiórskich lasów, ze startem i metą na boisku Gminnego Ośrodka Sportu.

Upał panujący na trasie nie przeszkodził w uzyskaniu znakomitych rezultatów – zwycięzcy tak w kategorii mężczyzn, jak i kobiet pobiegli szybciej niż miało to miejsce rok temu – najlepszy czas wśród mężczyzn osiągnął Paweł Kosek – 35:18, a wśród kobiet Ula Nęcka – 41:27. Wyniki Biegu, a właściwie czasy osiągnięte na mecie przez startujących, publikujemy pod tym linkiem.

zwycięzca_2Na linii mety na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekały pamiątkowe medale, woda, posiłek serwowany przez Pub Elwer i wreszcie nagrody za miejsca i rozlosowywane wśród uczestników. Głównym sponsorem była firma Regatta, która ufundowała vouchery do swoich sklepów o łącznej wartości 2 500 zł. Pozostałe nagrody ufundowali: sklep Pafoscan i Gabinet dietetyczny Jowity Pach. Klasyfikacja i wręczenie nagród, z uwagi na początkowe zamieszania na trasie biegu, wywołało pewne kontrowersje, wydaje się jednak, że w końcu idea biegu oraz potrzeba aktywnego spędzania czasu i udział w fajnej zabawie przeważyły nad rywalizacją i walką o nagrody za wszelką cenę. Bezpośrednio po biegu zdecydowana większość uczestników wyrażała bardzo pochlebne opinie na jego temat i już zapowiedziała start w kolejnej edycji.

Organizację 3. Kobiórskiego Biegu bez Celu wsparli: Regatta, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Nadleśnictwo Kobiór, Pafoscan, TestyOutdoorowe.pl, gabinet dietetyczny Jowity Pach.

Fotoreportaż z Biegu autorstwa Grzegorza Krzysztofika dostępny jest pod tym linkiem.