Ostatni akcent Kobiórskiego Kalendarza Kulturalnego 2012

W sobotę w pubie Orient 2 mieliśmy okazję wziąć udział w ostatnim wydarzeniu realizowanym w ramach Kobiórskiego Kalendarza Kulturalnego – trzeciej edycji wieczorku poetyckiego „Daj głos” połączonego z mikołajkowym koncertem zespołu Dzioło.

Impreza rozpoczęła się punktualnie, o 19:30, prawie godzinnym występem zespołu z Tychów, który postanowił skorzystać z okazji, żeby „dać głos”, ale nie chciał jeszcze ujawnić swojej nazwy. Kapela w składzie Łysy, Osi (gitary), Seru (perkusja) i Pietrek (bas) wspomagana przez muzyków Dzioła bardzo profesjonalne i oryginalnie zagrała ciężką i mocną odmianę rocka.

Następnie wystąpiło zawsze lubiane i oczekiwane w Kobiórze Dzioło. Podczas trzech godzinnych setów kapela zagrała zarówno swoje stare i znane przeboje jak „Zamyślone głowy”, „Zioła” czy „Wiosna”, jak również nowe, wcześniej nie grane kawałki. Występ wzbudził wielki entuzjazm wśród kilkudziesięcioosobowej publiczności z Kobióra oraz okolicznych miast i wiosek, która wypełniła Orient. Po północy, podczas dwugodzinnego jam session zaprezentowało się wielu nietuzinkowych muzyków, którzy stworzyli kilka bardzo ciekawych, zaimprowizowanych kawałków.

W przerwach między występami i poszczególnymi setami można było wysłuchać poezji, którą z towarzyszeniem muzyki wygłaszali Jurek Zawadzki i mający na swoim koncie kilka wydanych zbiorów wierszy Arek Kremza oraz Romuald Kłakus i Filip Laskowski, którzy też dzielnie poprowadzili całą imprezę.

Podsumowując, sobotni wieczór okazał się kolejnym sukcesem i ciekawym wydarzeniem, na które warto przyjechać do Kobióra. Miejmy nadzieję, że dobre wrażenia pozostaną w pamięci publiczności, muzyków, organizatorów oraz sponsorów i dzięki temu kolejne imprezy będą co najmniej równie udane.

Robert Niemiec

Zobacz fotorelacje z wydarzenia tu.

Zobacz wideo z imprezy Daj Głos vol. 3 i koncert Dzioło.

Organizacja spotkania dofinansowana z budżetu Gminy Kobiór w ramach projektu Kobiórski Kalendarz Kulturalny.