WOŚP po raz pierwszy zagrała…

w Kobiórze

Kobiórski Finał  od wczesnego popołudnia do późnego wieczora gromadził na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu liczne grono uczestników.

Wystąpili wszyscy wcześniej awizowani, czyli „Kobiórsko Czelodka”, Silver Samurai, Silent Bridge, Strefa, KFM, a także niezapowiedziani – żonglerze ognia.

Pokazy pierwszej pomocy dali kobiórscy strażacy z OSP i Ośrodek Szkoleniowy „Rescue” Wojciecha Lamcha. Odbyło się również kilka gorących licytacji.

Punktualnie o 20:00 wypuściliśmy Światełko do nieba.

WOŚP w Kobiórze wygrała 3586,98 zł, 2,01 Euro i 1 tengę kazachską! To tylko ułamek z kilkudziesięciomilionej kwoty zebranej dzisiejszego dnia przez WOŚP w całym kraju i poza jego granicami. Wydaje się, że jak na pierwszy występ – w dodatku przygotowany w ekspresowym tempie – jest to suma, z której możemy być dumni.

Finał zorganizowała Kobiórska Inicjatywa Kulturalna pod batutą Piotra Kaczmarczyka, Katarzyny Goździk, Jerzego Mazura, Janusza Mazura, Dariusza Kłakusa i Mirosława Lazarka.

Zagraliśmy – organizatorzy, wolontariusze, artyści, sponsorzy i uczestnicy – i wygraliśmy, oczywiście na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, choć nie tylko. Zagraliśmy i wygraliśmy także dla siebie. Dla kobiórskiej społeczności lokalnej, dowodząc że potrafimy łączyć się dla dobrej sprawy, a nie tylko przeciwko komuś lub czemuś.

Miejmy nadzieję, że impreza wejdzie na stałe do Kobiórskiego Kalendarza Kulturalnego!

PS. Oczywiście, na oficjalne podsumowania przyjdzie jeszcze czas. W tym momencie po prostu czekamy na gorące komentarze i opinie.