I już po 16. Reggae w Stodole!

W sobotę 2 czerwca Alojzy Brańczyk i Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna zorganizowały kolejną edycję „najsympatyczniejszego w Galaktyce” festiwalu, czyli Reggae w Stodole. A skoro już 16., to z grubsza wiadomo czego się spodziewać, choć nie obyło się i bez niespodzianek.

Tak jak w poprzednim roku początek upłynął w denerwującym deszczu. Walkę z nim rozpoczęli ci, którzy w 2003 roku zainicjowali tę imprezę i występowali na niej pod różnymi nazwami, tym razem jako Haszcze.

Jednak ani instrumentalny set Haszczy, ani skoczny występ formacji Blu’Ska nie odmieniły aury i publiczność tłoczyła się pod namiotem zamiast tańczyć pod sceną.

Deszcz udało się przegonić dopiero trzeciemu w kolejności na nowej scenie imprezy zespołowi KoNoPiAnS. Już do końca imprezy publiczność – która licznie przybyła na występ tej znanej i lubianej w regionie kapeli – mogła w pełni korzystać z festiwalowej oferty.

Wreszcie pojawiły się też zapowiadane dmuchańce. W przeddzień Reggae w Stodole przypadał Dzień Dziecka, zaś dzieci to narybek tak festiwalowej publiczności, jak i ekipy organizującej Reggae w Stodole. Nie mogliśmy tego nie zrobić. Zresztą z atrakcji korzystali i mali, i ci więksi uczestnicy.

W ostatnich latach na Reggae w Stodole występują także kapele spoza najbliższej okolicy. W roku ubiegłym była to słoweńska Raggalution, zaś w tym wrocławsko-kluczborski rootsowy Dubrising. Muzycy zabrali publiczność w transową podróż.

Zaś w energetycznym finale The Djangos rozkołysał zgromadzoną wreszcie przed sceną widownię. Zaś bisom – jak to na Reggae w Stodole – mogło nie być końca.

Była więc ciekawa muzyka, świetna zabawa i odpowiedni klimat, a także gadżety i atrakcje.

Ale cóż, tygodnie przygotowań: tworzenie programu, zdobywanie pieniędzy, budowanie sceny i zaplecza, jedno popołudnie zabawy (i ciężkiej pracy organizatorów, nagłośnieniowców i wszystkich innych służb), zmęczenie i smuteczek, że już po?

No nie, pozytywne wibracje wysyłane przez zespoły, które dobrze czuły się na tej nowej scenie, widzów, bawiących się w trakcie imprezy i komentujących na gorąco jej przebieg czy nową arenę pozytywnie nastrajają nas na przyszłość. Choć następny poranek przywitał nas ulewą jakiej dawno nie widzieliśmy.

Fotorelacje autorstwa Piotra Kaczmarczyka na naszym profilu na Facebooku

REGGAE W STODOLE 2018. KONCERT ZESPOŁU „HASZCZE”

REGGAE W STODOLE 2018. KONCERTY „BLU’SKA” ORAZ „KONOPIANS”

REGGAE W STODOLE 2018. KONCERT „DUBRISING” I „THE DJANGOS”

16. edycja Reggae w Stodole mogła odbyć się dzięki wsparciu instytucji, firm i osób. Poniżej lista sponsorów tegorocznej edycji:

GMINA KOBIÓR

STAROSTWO POWIATOWE W PSZCZYNIE

PUB ELWER – KAMIL PALASZ

CENTRUM BUDOWLANE JAPI BUD KOBIÓR

BIURO RACHUNKOWE FIDELIS TYCHY i KATARZYNA ŻOŁNA-RYGUŁA

Usługi dekarskie TEX Aneta Kubińska

PUNKT SKUPU ZŁOMU i SUROWCÓW WTÓRNYCH ARTUR PUSTELNIK

Wyroby swojskie PLUTA

Prace leśne i zagospodarowanie terenów zieleni JÓZEF JANAS

TRANS DREW S.C Tomasz i Jerzy Duraj

Wpłacający za pośrednictwem portalu Wspieram.to i bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Kobiórska Inicjatywa Kulturalna.

Dziękujemy!