Grupa fotograficzna „ŁAPIE OSTROŚĆ”

Grupa powstała w Kobiórze w 2008 r. Tworzą ją: Robert Cylok, Piotr Kaczmarczyk i Wojciech Szpak.
Członkowie Grupy brali udział w wystawie „Artystyczne wizje Kobiórzan” (2008), w tym samym roku uczestniczyli również w imprezie Malarsko Fotograficzne Spotkania Kulturalne Krajów Wyszehradzkich „PERON ARTYSTYCZNY”. Zorganizowali także  spotkanie z fotografami Związku Polskich Fotografów Przyrody w kobiórskim Domu Kultury.

W kwietniu 2010 r „ŁAPIE OSTROŚĆ” zaprosiła do współpracy swoich przyjaciół – pasjonatów fotografii. Ludzi różnych profesji, których łączy jedna pasja oraz wspólne miejsce zamieszkania.
Chodziło o to, aby każdy z fotografujących pokazał czym – w jego oczach, świadomości, a wreszcie i obiektywie – jest miejscowość, w której się urodził, mieszka i fotografuje.
Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni: Magdalena Kłakus, Marek Kubecki, Paweł Lubański, Monika Mazurczyk, Bogusław Myszor, Michał Plekaniec, Tadeusz Pudełko, Weronika Tyteniec
Wernisaż wystawy odbył się w Galerii „Na piętrze” Gminnego Domu Kultury w Kobiórze, 28 maja 2010 roku. Była jedną z kulturalnych atrakcji przypadających w tym czasie DNI KOBIÓRA.