Archiwum kategorii: Kobiórski Rajd Rowerowy

Rajd dojechał do Skansenu – Zagroda Wsi Pszczyńskiej,

rajd_5_legitOkoło dziewięćdziesiąt uczestników wyposażonych we właściwe dokumenty podróżne wybrało się na IV Kobiórski Rajd Ludzi Pracy do Skansenu – Zagroda Wsi Pszczyńskiej, by po zwiedzaniu i krótkim odpoczynku wrócić do Kobióra, gdzie przy grillu nastąpił finał imprezy. Krótki fotoreportaż prezentujemy w naszej galerii – IV Kobiórski Rajd Ludzi Pracy

.

Ruszają Kobiórskie Rajdy Rowerowe

Miło nam poinformować, że rusza kolejny sezon Kobiórskich Rajdów Rowerowych organizowanych przez Stowarzyszenie KIK. Pierwszy z cyklu – IV Kobiórski Rajd Ludzi Pracy – wystartuje już 1 maja o 14.15 spod Sikorki w Kobiórze i dojedzie do Skansenu – Zagrody Wsi Pszczyńskiej.  Po (darmowym) zwiedzaniu nastąpi powrót do Kobióra do Pubu Elwer na boisku Leśnika, gdzie odbędzie się finał przy grillu.

Organizację Rajdu dofinansowało Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Serdecznie zapraszamy na wspólną przejażdżkę!

rajd_2016_1

 

Dotacje dla KIK z budżetu Starostwa Powiatowego

bieg_34Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie otrzymało z budżetu Starostwa Powiatowego w Pszczynie dofinansowanie w łącznej wysokości 2 625 zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację 3 różnych przedsięwzięć:

 

  • 3. edycja „Kobiórskiego Biegu bez Celu” – dofinansowanie w wysokości 625 zł (termin biegu 27 sierpnia)
  • 14. edycja festiwalu „Reggae w Stodole” – dofinansowanie w wysokości 1 600 zł (impreza odbędzie się 28 maja)
  • Organizacja cyklu 3 rajdów rowerowych – dofinansowanie w wysokości 400 zł (rajdy planowane są w okresie pomiędzy majem a wrześniem).

Już teraz rezerwujcie terminy, bo w Kobiórze będzie się działo. Zapraszamy!

Będzie się działo, czyli imprezowe plany KIK-u na ten rok

Logo KIKStyczeń już prawie za nami, za nami także dwie, udane imprezy organizowane przez nasze Stowarzyszenie: kolejny Finał WOŚP i sobotni koncert zespołu Kot w Futerale połączony z jam session w Pubie Elwer.

Natomiast przed nami sporo zaplanowanych wydarzeń. Już w lutym podziękujemy wszystkim zaangażowanym w Finał WOŚP, w marcu pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę, w maju przesiądziemy się na rowery, by także w wakacje i jesienią wybrać się na kilka wspólnych przejażdżek połączonych z dodatkowymi atrakcjami. W maju przypadają 5 urodziny KIK, więc z tej okazji pewnie zagramy towarzyski „meczyk” z hokeistami z Barribals. Jeszcze w maju, a konkretnie 28, zorganizujemy kolejną, 14. już edycję Reggae w Stodole, choć tym razem… na boisku Leśnika. 27 sierpnia znowu pobiegniemy bez celu. Te dwie ostatnie imprezy znajdą się także w kalendarzu imprez z okazji 25-lecia samorządu Gminy Kobiór.

Tyle w tym momencie mamy planów na ten rok. Czy zdarzy się coś jeszcze? A to już zależy od „Eli”. Eli się nam będzie chciało. A może komuś się zachce zrobić coś z nami? Zapraszamy. Spotkania KIK odbywają się co drugą środę o 19:30 na Leśniku.